2010-01-30

Facebook saugumasGalima pastebėti, kad facebook Lietuvoje jau beveik pasivijo one.lt pagal unikalių lankytojų skaičių (pagal google trends), bet dauguma vartotojų vis dar nežino apie jų facebooko profilio viešumą ir privatumo galimybes.

Dažnai pasitaiko, kad žmonės net nesupranta kuo skiriasi siena nuo privačių žinučių facebooke (gal Lietuvoje taip ir nebūna) arba kas gali matyti jūsų parašytas žinutes ant sienos ar komentarus.Pagrindiniai privatumo nustatymai:
 1. Draugų sąrašai. Facebook draugų sąrašą patartina suskirstyti pagal kokius nors kriterijus (pvz bent jau atsirinkti žmones kurių jus niekad nematėt realiai). Tai labai palengvina viešumo nustatymus facebooke, nes kitaip reikėtų vos ne kiekvienam draugui atskirai nustatinėti atskirus nustatymus..

 2. Paieška.
  Tik užsiregistravus facebooke, profilį gali rasti bet kas, naudodamiesi facebook paieška, bet galima pasirinkti, kad jūsų profilio nerodytų tarp paieškos rezultatų.


  Taip pat paieškos sistemos indeksuoja viešą puslapį profilio nuotrauką, draugų sąrašą ir grupių sąrašą ir sudaro specialų puslapį, jį galima uždrausti rodyti paieškos sistemoms čia.


 3. Nuotraukos.
  Jeigu dažnai taip būna, kad ryte neprisimenat arba tiesiog nenorit prisimint kas jums nutiko vakar vakare ir draugai 'užtagina' nuotraukas kurios jūs esate, tai patarčiau pakeisti šiuos nustatymus:

  Taip pat galima ir pakeisti nustatymus savo įdėtų nuotraukų viešumui:

 4. Programos. Facebooke yra tūkstančiai visokių programėlių, dėl ko facebooke atsiranda daugybė galimybių. Bet dažnai tos programėlės būna bevertės ir netgi nervina. Beje, svarbu žinoti, kad programos, kurias naudoja draugai gali viešinti jūsų privačią informaciją, jeigu nepakeisite šių nustatymų: