2011-03-20

Web Awesome

Nuotrauka iš webawesome.eu.
Nebuvau aš LOGIN 2011, ir nebuvau dėl vienos svarbios priežasties, kurią galima pavadint webawesome.

Daugumą įdomiausių ir labiausiai įkvepiančių kalbų pamatau TED. Kad pamatyčiau TED nereikia mokėti, nereikia gaišti laiką kelionei ir nereikia klausyti kalbos tada, kai tau pasako. Taip pat ir su login'o - jeigu tikrai gerų kalbų buvo, jos bus ir internete, kur aš jas ir peržiūrėsiu, jeigu jos nepasirodys nuobodžios. Kaip pasakytų Ben Hamersley, aš žiūrėdamas video iš login'o - neprivalėsiu kažko atsiklausti, kaip vartoti turinį internete. ("Tai, ką mes matėme pastaruosius 20 metų - tai gimimas vietos, kurioje tu neprivalai gauti leidimo, kad kažką padarytum").

Pats webawesome terminas kilo iš tos pačios Ben Hamersley kalbos, kurioje gan abstrakčiai apibūdinta, ką internetas suteikia žmonėms. Kaip Ben kartą ar kelis paminėjo - nesvarbu kokia technologija slypi po internetu (html5, css3, jquery ar panašiai) ar kompiuteriu (daug petaflopų, daug gigabaitų ar kitokių kosminių žodžių), nes savaime suprantama, kad technologija keičiasi, o efektas išlieka. Efektas, kuris keičia žmonių gyvenimus - pradedant galimybe pamojuoti žmogui iš kito pasaulio galo, nusipirkti daiktą, kurio niekados nebuvo gaminamo ar parduodamo tavo šalyje, baigiant galimybe turėti visą(beveik) žmonijos išmintį savo kišenėj ar suorganizuoti revoliuciją ir nuversti diktatorių.

Dėl to webawesome yra nesusijus nei su web 1.0, nei su web 2.0. Webawesome yra per daug abstrakti savoka, kad būtų galima sakyti, kad tai web 2.0 ar kažko pratęsimas. Tai kaip pačio interneto galimybių apibrėžimas.

Taip pat, webawesome negalima lyginti su web 3.0 ir gerai, kad B. Hamersley laisvai sutiko tai vadinti beveik bet kaip tik ne web 3.0. Nes, web 3.0 bus tik dar viena techninė savoka, kuri paprastiems žmonėms nerūpės. Nes paprastiems žmonėms svarbu dabartinis veikimas, o ne kokia dabar versija (nesvarbu ar tai skaičiukas ar pavadinimas). Beje, web 3.0 jau beveik įsigalėjo, kaip terminas apibūdinantis semantinį (ir dar šiek tiek kitokį) internetą. Nors pavyzdžių nėra daug (wolframalphaWatson, google naujinama paieška ir gal dar keli man nežinomi), bet panašu, kad internetas linksta link to.

Plačiau apie webawesome terminą ir jo atsiradimą - http://blog.webawesome.eu/whatswebawesome