2013-02-03

Ingress - MMO žaidimas, kuris skatina vaikščiotiIngress priešistorėDauguma MMO žaidimų siejasi su storais geimeriais sėdinčiais valandų valandas prie kompų ir grindinančių virtualius gėrius. Aišku, populiariausi MMO sulaukia daug platesnės auditorijos žaidėjų, sklinda gandai, kad net būna merginų žaidžiančių MMO.
Dėl MMO populiarumo daugumos žaidėjų jie būna mėgstamiausia žaidimo rūšis - juos žaisdami jaučiasi apsupti žmonių, taip priartindami žaidimą prie realybės. Kai aplink tavo herojų vaikšto dar šimtai ar tūkstančiai kitų herojų, kurie valdomi tokių pačių žaidėjų kaip tu, galima jaustis lyg tarp draugų - dauguma žaidėjų turi daug panašių bruožų ir beveik visada turi apie ką pakalbėti kol reikia laukti kažko žaidime.

Google socialiniai produktai


Google jau senai bandė pritraukti žmones naudotis jų produktais naudojantis socialiniu faktoriu - pradedant Google Blogger, Orkut ir baigiant visai dar neseniai iškilusiais ir žlugusiais Google Buzz ir Google Wave. Daugumos šių produktų techninis įgyvendinimas buvo stebėtinai geras ir pažiūrėjus iš inžinieriaus pusės atrodė, kad tuoj tuoj tas socialinis įrankis išpopuliarės ir bus labiau naudojamas negu Facebook (arba tuometinis Myspace). Deja, Google dažniausiai nepavykdavo pritraukti žmonių..


Pagal vienus naujausių Bradley Horowitz pasisakymų - mobilųs įrenginiai sudaro bent pusę viso Google+ srauto. Taigi Google sumanė pasitelkti mobilių prietaisų populiarumą ir savo turimas žemėlapių technologijas, kad pagaliau sukurtų socialinį produktą, kuris būtų ne tik kad labai naudingas didžiajai daliai žmonių, bet ir populiarus. Iš to gimė FieldTrip. Tiesa, jis labiau orientuotas JAV rinkai ir jeigu neklystu niekur kitur neprieinamas. Na Lietuvoje jis veikia, bet pabandžius Vilniuje, labai maža dalis galimybių atsiskleidžia.

Ingress pagrindai


Galima ateityje tikėtis, kad tai ateis ir į Lietuvą nors geriausiu atveju reiks palaukti porą, keletą metų, bet jau šiandien galime išbandyti naujausią to pačio Google padalinio produktą - Ingress. Lietuvoje (na bent didžiausiuose miestuose) jis gali būti taip pačiai žaidžiamas kaip ir JAV.

Kiekvienas žalias ar mėlynas taškas - vieta, kurioje būdamas gali žaisti
Žaidimo taisyklės paprastos:
- prieini prie vieno iš savo spalvos taškų žemėlapyje (dauguma jų skulptūros arba įžymūs pastatai)
- per savo Android telefoną (planšetę) suspaudai porą mygtukų ir taip gauni daiktų
- gavęs daiktų eini prie priešininko taško ir ten juos panaudodamas paverti tą tašką į savo
- perėmęs daugiau taškų į savo pusę, juos jungi - sujungęs plotus gauni savo pusei taškų, kurie skaičiuojasi per visą pasaulį.

Iš šių taisyklių išplaukia svarbiausia žaidimo dalis -

keliauti, tyrinėti miestus, grožėtis nematytomis skulptūromis

 bei įdomiais pastatais, kurių net neįsivaizdavai esant mieste.

Žaidimą žaisti gali tik tada kai būni prie skulptūrų, istorinių/išskirtinių pastatų arba prie išskirtinių parduotuvių/įmonių pastatų. Norint efektyviau žaisti, patartina praeiti bent pro kelias tokias vietas per vieną kartą. Tokiu būdu (kompiuterinis) žaidimas ištraukia įprastai mėgstančius kiurksoti prie kompiuterio žaidėjus į dienos šviesą ir leidžia pamatyti, to ką net ne visi žino galintys pamatyti. 

Įdomiausia, kad tokių taisyklių ir minios žaidėjų užtenka sukurti MMO. Šiuo metu Ingress yra uždarojoje bandomojoje versijoje (angl. - Closed Beta), kas reiškia, kad žaidimas nebaigtas kurti ir žaidėjai pradeda žaisti tik gavę pakvietimą. Ir netgi turint omeny, kad pakvietimo reikia laukti 1-4 savaites žaidėjų yra daug. Tiek daug, kad savaitgalio vakarą žaidžiant sunku būtų nesutikti kito žaidėjo.

Socialinė Ingress pusė


8-Team žaidėjai iš Nyderlandų
Kalbant apie žaidėjų susitikimus - tai ir yra įdomiausia šio paprasto žaidimo dalis. Kaip daugelis įprastų MMO žaidėjų žaidžia dėl galimybės vykdyti quest'us kartu su kitais žaidėjais, taip ir Ingress žaidimo nauji atspalviai atsiskleidžia būtent sutikus kitus žaidėjus.

Dėl to, kad šis žaidimas yra žaidžiamas didelio kiekio žaidėjų visame pasaulyje populiariausių Google socialinių produktų naudojimas smarkiai pakyla. Google Talk - tampa patogiausias įrankis susirašinėti su kitais žaidėjais. Google+ patogiausia vieta diskutuoti su vietiniais žaidėjais apie žaidimo įvykius ir šiaip susirinkti visiems į bendrą vietą.

Susidomėjote žaidimu?
Rašykite savo el. paštą čia - http://www.ingress.com/ arba čia http://www.nianticproject.com/ ir laukite pakvietimo. 
Pakvietimai gaunami maždaug po 1-4 savaičių, tad jeigu norite pradėti greičiau žaisti, prašykite pakvietimo /r/IngressInvites, IRC adresu irc://irc.irchighway.net/invites. Arba ieškokite Google+.
[EDIT]: Visi esami žaidėjai gan neseniai gavo bent po 5 invites. Taip kad galit labai greitai gauti invite parašę į Ingress Lietuva Google+ bendruomenę.

Norite sužinoti daugiau apie Ingress ir kokios tikslios taisyklės?
Oficialus Ingress pagalbos puslapis
Ingress neoficialus wiki
Kiti neoficialūs pagalbos puslapiai - Ingress field guide, Ingress portal
Lietuvos Ingress bendroumenės Google+ ir forumas.